Geniş Açılı Hava Üfleme
   Standart kaset tipi klimalara nazaran, Midea kaset tipli split klimalar 4 yöne geniş açılı üfleme yapısına sahitpir. Bu şekilde çok daha fazla köşe ve noktaya şartlandırılmış hava ulaşır, odanın her köşesinde dengeli bir iklimlendirme gerçekleştirilir.
 
 Anti - Cold Hava Fonksiyonu
   Standart kaset tipi split klimalarda ısıtma modu devrede iken, iç ünite bataryası ısınana kadar klimalar ortama soğuk hava üfler. Ancak bu tip klimaların aksine Midea kaset tipi split klimalarda, konfor ön planda tutulur, ileri teknolojik yapısı ile ısıtma modunda iken batarya ısınana kadar klima üfleme yapmaz.
 
 Kendinden Drenaj Pompalı
   Kaset tipi split klimalarda kendi içindeki drenaj pompası sayesinde yoğuşma suyunu 750 mm yukarıya kadar pompalama imkanı vardır.
 
 Zaman Ayarı
   Kaset tipi split klimalarda timer özelliği sayesinde klimalarınızı 24 saat içerisinde istediğiniz zaman açılıp kapanmasını programlayabilirsiniz. Siz daha gelmeden ortamı şartlandırabilir ve otomatik olarak istediğiniz saate kapanmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
 
 RoHS (Restruction of Hazardous Substances)
   RoHS ( Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu kaset tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.


 
                                                                         Taze Hava
 Standart kaset tipi split klima modellerinde soğutma, ıstma, nem alma gibi fonksiyonlar ile yapılan hava temizleme işlemleri, iç mekanda bulunan havanın devamlı sirkülasyonu ile sağlanır. Klima üniteleri tarafından hiçbir zaman dış ortamdan taze hava girişi yapılmaz.
Sadece dış ortamdan iç mekana ısı transferi veya iç mekandaki ısının dış ortama transferi olur. Bu tip çalışma sistemlerinde ortama taze hava sadece pencere veya kapı açılarak sağlanabilmektedir. Midea kaset tipi split klimalarda kullanılan özel fan sistemi ile iç ünitede negatif basınç yaratarak dış ortamdan içeriye bağlanacak spiral bir hortum yardımıyla taze hava verilebilir. Bu sayede oksijen oranı ve taze hava miktarı hep yüksek seviyede tutulabilir.

                                             Bağımsız Nem Alma Sistemi
 Kaset tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.  
 
                                                                       İnce Dizayn
 Midea kaset tipli split klimaların iç üniteleri özel dizayn ince gövdesi ile mükemmel bir montaj kolaylığı sağlar. Alçak tavan ve yeteri kadar boşluk olmayan tavan mesafelerinde kolaylıkla montaj gerçekleştirilebilir.  
 
                                      Hata Teşhis ve Otomatik Koruma
 Cihaz, bu ileri teknolojik özelliği sayesinde, beklenmedik süprizlerle kullanıcının yarı yolda kalmasını önler. Hataları elektronik olarak teşhis ederek, panel üzerinden bu hatalar kodlama ile gösterir ve direkt olarak koruma moduna geçer.  
 
                                                                 Sessiz Çalışma
  Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea Klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.