3D DC Inverter Teknolojisi
  Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılıp kapanarak çalışır ve enerji harcamaları en yüksek seviyeye ulaşır. Inverter teknolojisine sahip Midea klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş/kalkışlar en aza iner, enerjiyi verimli kullanma olanağı en üst seviyeye çıkar. Enerji tüketiminde %30 - %40 tasarrufetme imkanı olur. Ayrıca Isı sapmaları klasik klimalara göre çok daha az olduğundan  
kullanıcısına daha konforlu bir ortam sunar. DC Inverter tipi bir çok klima sadece 120 sinüs dalgası frekansında kontrol imkanı tanırken Midea DC Inverter teknolojisi bu aralığı, çok daha geniş olan 180 sinüs dalgası frekansındakullanmaktadır. Bununla da yetinmeyen Midea bu ileri teknolojiyi şimdi 3D Teknolojisi ile geliştirerek, kompresörü + dış ünite fanını + iç ünite fanını da DC Inverter teknolojisinde imal etmektedir. Bu yenilikçi teknoloji ile çok daha verimli ve sessiz çalışma elde edilmekte ve konfor şartları çok yükseklere taşınmaktadır.
 
   İyonizer Plus
    Midea klimanın geliştirilmiş iyonizer teknolojisi sayesinde hem pozitif hem de negatif iyonlar üretilmektedir. Negatif ve pozitif iyon molekülleri bir araya gelerek, havadaki bakterilerin yok edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca negatif iyonlar yaşadığımız ortamın havasının, ormanlık alan, nehir, akarsu yanı vb doğal ortamlardaki gibi enerjik ve ferah olmasını sağlar. Bu sayede vücudumuzdaki stres azalır, kendimizi daha dinç ve tazelenmiş hissederiz.


 
  Tasarım Harikası Ön Panel
  Midea Y Serisi, sadece ileri teknolojik farklılıkları ve avantajları ile değil, aynı zamanda tasarım harikası, estetik özel dizaynı ile de rakiplerinden öndedir. Çalışma esnasında yukarı doğru otomatik olarak ilerleyen ön panel, klima kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak tekrar yerine dönerek etkileyici görüntüsünden ödün vermez. Bu teknolojik yenilik sayesinde emiş havası direnci minimum seviyede tutulur.     
                                                                       Golden Fin
  Birçok klasik klimada olmayan üstün Golden Fin özelliği sayesinde, kondenser (dış ünite ısı plakası) üzerinde su tutulması engellenerek, buz çözme prosesi hızlandırılır. Böylelikle dış ünite ısı plakaları, tuzlu hava, yağmur ve diğer bazı kimyasal aşındırıcı, pas yapıcı dış etkenlere
karşı kendini korur, ilk günkü verimliliğinden hiçbir şey kaybetmeden uzun ömürlü çalışır. Aynı teknoloji ile üretilmiş olan evoporatör (iç ünite ısı plakası) üzerinde de bakteri oluşumu engellenir, daha temiz hava soluma imkanı oluşur.

                                                        A+ Enerji Verimliliği
  Klimaların, soğutma modunda enerji verimlilik oranı (EER) ve ısıtma modunda performans katsayısısı (COP) ne kadar yüksek ise enerji verimliliği de o kadar yüksektir. Mideanın üstün ileri teknolojisi sayesinde Y serisi DC Inverter klimalarda enerji verimliliği Standard DC Inverter klimalara göre çok daha yüksektir, hem soğutma modunda hem de ısıtma modunda A+ sınıfı yüksek enerji verimliliği sağlar. Bu da elektrik tasarrufu ve ekonomi demektir.  
 
                                  -25 C Dış Ortam Şartlarında Isıtma
  Üstün teknolojik özellikleri sayesinde Midea klima, dış hava sıcaklığı -25° C olduğu zamanlarda bile ısıtma modunda güvenle çalışarak konforunuzdan ödün vermez.  
 
                                                              Ultra İnce Dizayn
  Standart klimalarda gövde derinliği 250 mm civarında iken, iç üniteleri özel dizayn edilmiş Y Serisi DC Inverter Midea klimalar ultra ince gövde derinliği ile (sadece 160 mm) çok daha estetik ve dekoratif, %30 daha kompakt bir tasarım harikasıdır.  

 
                                                         Ultra Sessiz Çalışma
  Klasik tipteki split klimalarda çalışma ses seviyesi, iç ünitelerde 36 - 40 db arasında gerçekleşirken, üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Y serisi DC Inverter Midea Klimalarda bu oran sadece 24 db olarak gerçekleşir. Sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.