Yüksek Statik Basınç
    Yüksek yapılı tavanlarda dahi, 150Pa statik basınç ve yüksek hacimli hava üfleme miktarı ile çalışan Midea Kanallı tip split klimalar, bu özellikleri sayesinde en uzak noktadaki en küçük köşeye kadar şartlandırılmış havayı üfleyebilmektedir. Bu özel yapısı ile tüm odalar dengeli ve verimli bir şekilde ısıtılır ve soğutulur. Sıradan kanallı split klimalarda sorun olan konfor kaybı ve işletim masraflarında artış, Midea kanallı split klimalardaki bu özellik sayesinde yaşanmaz.
 
 Ultra İnce Dizayn
   Standart tip kanallı split klimaların derinliği 450 mm civarında iken Midea kanallı tip split klimalar sadece 320 mm derinlik ile özellikle düşük tavanlardaki yer problemleri için çözüm ve uygulamacıya, çok daha kolay, yer kayıpsız montaj imkanı sağlar.
 
 Bağımsız Nem Alma Sistemi
   Midea kanallı tip split klimalarda, bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması, daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
 
 Uzaktan Kumanda için Esnek Montaj İmkanı
   Midea kanallı tip split klimanın, esnek montaj imkanı sağlayan uzaktan kumanda alıcı gözü sayesinde, ihtiyaçlarınıza göre belirleyebileceğiniz herhangi bir noktadan, klimanızı kontrol etmeniz mümkün olacaktır. Sınırlı mimari imkanlar ve dar tasarlanmış mekanlarda kontrol kolaylığı sağlayacaktır.
 
 Zaman Ayarı
   Midea kanallı tip split klimaların zaman ayarı özelliği sayesinde 24 saat içerisinde istediğiniz zaman açılıp kapanmasını programlayabilirsiniz. Siz daha gelmeden ortamı şartlandırabilir ve otomatik olarak istediğiniz saatte kapanmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
 
                                                                         Taze Hava
Standart kanallı split klimalar dış ortamdan taze hava girişi yapamaz, hava temizleme işlemleri, iç mekanda bulunan havanın devamlı sirkülasyonu ile sağlanır. Oysa Midea kanallı tip split klima modellerinde soğutma, ısıtma, nem alma gibi fonksiyonların yanı sıra ortama taze hava verebilme imkanı da vardır. Opsiyonel olarak hava girişi ağzına
bağlanan ve dış ortama açılan ekstra bir kanal sistemi sayesinde ortama taze hava ile beslenmiş, zenginleştirilmiş, hava üflenir. Bu sistem sayesinde ortamdaki oksijen oranı ve taze hava miktarı hep yüksek seviyede tutulabilir.

                                                      İki Parçalı Temel Ünite
 Kanallı tip split klimaların iç üniteleri, montaj ve bakım kolaylığı sağlayabilmesi için özel olarak iki parçalı dizayn edilmiştir. Bu tasarım harikası sistem ile artık çok daha kolay montaj ve çok daha hızlı bakım yapılabilmektedir.  
 
                                                              Otomatik Defrost
 Midea kanallı tip split klimalar, otomatik defrost yapma özellikleri ile dış ünite bataryasının donmasına imkan vermeyerek, hem klimanın kullanım ömrünü hem de verimliliğini arttırır. Bu sayede enerji tasarrufuna da katkıda bulunur.  
 
                                             Anti - Cold Hava Fonksiyonu
 Standart, kanallı tip split klimalarda ısıtma modu deverde iken, iç ünite bataryası ısınana kadar klimalar ortama soğuk hava üfler. Ancak bu tip klimaların aksine Mide kanallı tip split klimalarda, konfor ön planda tutulur, ileri teknolojik yapısı ile ısıtma modunda iken batarya ısınana kadar klima üfleme yapmaz.