Taze Hava
   Standart salon tipi split klima modellerinde soğutma, ısıtma, nem alma gibi fonksiyonlar ile yapılan hava temizleme işlemleri, iç mekanda bulunan havanın devamlı sirkülasyonu ile sağlanır. Klima üniteleri tarafından hiçbir zaman dış ortamdan taze hava girişi yapılmaz. Sadece dış ortama transferi olur. Bu tip çalışma
sistemlerinde, ortama taze hava sadece pencere veya kapı açılarak sağlanabilmektedir. Fresh Air özelliğine sahip Midea Klimalarda, iç ünite ile dış ünite arasında opsiyonle olarak bağlanan taze hava spiral hortumu sayesinde, özel bir hava temizleme sistemi bulunmaktadır. Ayrıca dış ünitede bulunan taze hava pompası ile spiral hortum üzerinden ortama dışarıdan taze havada verilmektedir. Bu sistem sayesinde ortamdaki okijen oranı ve taze hava miktarı hep yüksek sevideye tutulabilir.

 
 Anti Korozif Ön Kabin
   Özel kaplama teknolojisi sayesinde, Midea salon tipi split klimalar yüzeylerinde kir, pas ve leke tutmaz. Bu şekilde her zaman temiz kalarak ortak kullanım alanlarında ideal çözüm olmaktadır.  
 Uzun Fan Üfleme Mesafesi
   Geliştirilmiş uzun ve geniş açılı üfleme dizaynı sayesinde en uzak noktalara bile etkin ortam şartlandırması yapar.  
 
 RoHS (Restruction of Hazardous Substances)
   RoHS ( Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu salon tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.


 
                                             Bağımsız Nem Alma Sistemi
 Midea salon tipi split klimalarda, bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması, daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.

                                                          Gümüş İyon Filtresi
 İç ünitede bulunan nano gümüş iyon filtre sistemi, iyon salınımı yaparak hem bakterileri öldürmeye yarar hemde bakteri aktivitesini iç yapılarını yok ederek durdurur. Bu fonksiyon ile ortama tamamen temizlenmiş hava verir.  
 
                                                                             R410 A
 R410A soğutma sistemlerinde kullanılan HFC grubunda yer alan soğutucu akışkandır. Bu akışkan, hem küresel ısınmaya neden olmayan, ozon tabakasına zarar vermeyen, çevre ve insan dostu, soğutma özelliğine sahiptir hemde enerji verimi diğer soğutucu akışkanlara göre daha yüksektir.  
 
                                      Hata Teşhis ve Otomatik Koruma
 Cihaz, hataları elektronik olarak teşhis ederek, panel üzerinde bu hataları kodlama ile gösterir ve direkt olarak koruma moduna geçer.  
 
                                                                 Sessiz Çalışma
  Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea Klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.