Midea Klima | 444 2 358 Optimum Serisi Duvar Tipi DC İnverter Split Klima
 


  AA Sınıfı Enerji Verimliliği
 Klimaların, soğutma modunda enerji verimlilik oranı (EER) ve ısıtma modunda performans katsayısısı (COP) ne kadar yüksek ise enerji verimliliği de o kadar yüksektir. Bu özellik sayesinde, klasik klimalara göre hem soğutma modunda hem de ısıtma modunda A sınıfı yüksek enerji verimliliği sağlanır. Bu da daha az enerji ile çok daha fazla performans yani elektrik tasarrufu ve ekonomi demektir.    
 
 180 Sinüs Dalgası
   DC İnverter tipi birçok klima sadece 120 sinüs dalgası frekansında kontrol imkanı verirken, Midea klimanın üstün yenilikçi teknolojisi ile bu aralık çok daha geniş olan 180 sinus dalgasına çıkmaktadır. Dolayısıyla, sıradan DC Inverter teknolojisine sahip klimalara göre daha fazla enerji tasarrufu, daha sessiz çalışma ve çok daha dengeli hava ile şartlandırılmış bir ortam yaratır.

 -15°C Dış Ortam Şartlarında Isıtma
   Üstün teknolojik özellikleri sayesinde Midea Klima, dış hava sıcaklığı -15°C olduğu zamanlarda bile ısıtma modunda güvenle çalışarak konforunuzdan ödün vermez.  
 
  Kompakt Tasarım
  Yeni nesil tasarım ile daha kompakt ölçüler ve gereksiz alan israfından arındırılmış şık görünüm sayesinde yaşam alanlarınıza değer katar. Her dekorasyona uygundur. Üstün performansı ile yaşamınıza konfor sağlar.
 
  Turbo Çalışma
 Bu özellik sayesinde Midea klimanın bulunduğu mekan kısa sürede soğutulur. Bu fonksiyon devreye alındığında 20 dakika süre ile ortama güçlü bir soğuk hava verilir, özellikle sıcak yaz günlerinde yüksek konfor ortamı sağlanır. 
                                                     DC İnverter Teknolojisi
 Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılıp kapanarak çalışı ve enerji harcamaları bu dur/kalklar esnasında en yüksek seviyeye ulaşır. İnverter teknolojisine sahip Midea klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş/kalkışlar en aza iner,
enerjiyi verimli kullanma olanağı en üst seviyeye çıkar. Enerji tüketiminde %30 - %40 tasarruf etme imkanı olur. Klasik klimalarda kalkış akımı, çalışma akımına göre 5-6 kat daha fazla enerji tüketirken, Midea DC İnverter klimalarda bu tüketim 1,5 kat ile sınırlıdır. Frekans yavaşça artırılır.

                                                      Isı Dengeleme Sistemi
 Isınan hava yükselir prensibi gereği, oda tavan seviyesindeki ısı her zaman odanın zemin seviyesindeki ısıya göre daha yüksek değerlerde olur. Özel fonksiyonu sayesinde Midea klimalar, bulunduğunuz ortamdaki ısı farkını algılayıp, ısının ortamda dengeli bir şekilde dağıtılmasını sağlar.  
 
                             +50°C Dış Ortam Şartlarında Soğutma
  Piyasadaki bir çok klimanın aksine yazın en kavurucu günlerde bile Midea klimaları yarı yolda bırakmaz, +50°C sıcaklıkta dahi üstün teknolojik özellikleri sayesinde en yüksek performansta çalışır, soğutma işlevini en iyi şekilde yerine getirerek konforunuzdan ödün vermez.  
 
                                                                        Uyku Modu
  Bu özellik sayesinde Midea klima, ilk iki saat için her saat başında, otomatik olarak soğutma modunda ısıyı 1°C artırarak, ısıtma modunda ise ısıyı 1° C azaltarak ısıyı dengeler. Ortam şartlarını korur, sonraki 5. saatte tamamen kapanır. Bu özelliği ile insan sağlığı için gerekli konforu sağlar. Ortam ısısının en uygun değerde tutulması enerji tasarrufu da sağlar.  

                  Çift Kademeli Elektrostatik Aktif Karbon Filtre
 Bu filtre Aktif Karbon ve Elektrostatik Fiber filtre olmak üzere iki kademelidir. Yüksek verimli elektrostatik filtre havada bulunan duman, polen, evcil hayvan tüyü, toz gibi parçacıkları tutarak ortama temiz bir hava sağlar. Bu sayede alerjik reaksiyonları önler. Aktif karbon filtre, havadaki istenmeyen kokuları giderir. Bazı zararlı gazları nötralize ederek insan sağlığını korumaya yardımcı olur.